skip to Main Content

II. Országos Rajzversenyünk eredményhirdetése 2022

A sikeres 2021-es I. versenyünk megrendezése után a művészet szellemében idén a megrendeztük II. Országos Rajzversenyünket, amelynek egy témája volt csupán: Az én templomom. A témát szó szerinti templomként is feldolgozhatták, illetve elvonatkoztatva a szó szerinti templomtól, ábrázolhatták azt is, mely számukra a templomot jelenti.
A beérkezett pályamunkák mind csodás és egyedi alkotások, mik mesélnek az alkotóikról, a művészi kifejezésmódjukról és kicsiny világukról! A kreatív gondolkodás szépségében pedig igen gazdag produktumok születtek tradicionális és digitális kategóriában alsó tagozattól középiskolás korosztályig.
A zsűri intézményünk szaktanáraiból és rajz- illetve művésztanáraiból állt össze, név szerint Kovácsné Tóth Judit tanító néni, Vincze Dániel tanár úr és Takács Anikó tanár nő, s egy külsős szakmai támogatásként Györe Zoltán képzőművész járult hozzá nagyban az objektív eredmények meghozatalában. A zsűrinek nehéz dolga akadt, hiszen hihetetlen mennyiségű pályamunka érkezett – szám szerint 406 nevező, 27 intézményből országosan. A hatalmas érdeklődés és gyönyörű pályamunkák végett szerettünk volna minél több diákot díjazni, így felállítottunk egy top 10-es listát tradicionális kategóriában és top 4-es listát digitális kategóriában, és különdíjakat is osztottunk minden kategóriában. Összesen 64 díjazottunk lett 6 különböző kategóriában! Rajzversenyünk díjátadóján személyesen vehették át a díjazott gyerekek és felkészítő tanáraik a nyereményeket.
A verseny eredménye a következő:

Általános iskola alsó tagozat – tradicionális kategóriában:

1. hely – Leba Liza Johanna – Szent Imre Római Katolikus Általános Iskola és Óvoda (Miskolc)
2. hely – Nagy Hanna – Szászbereki Kolping Katolikus Általános Iskola (Szászberek)
3. hely – Hajdu Hanna Száva – Szászbereki Kolping Katolikus Általános Iskola (Szászberek)
Különdíj: – Brattengeier Marcell – Fráter György Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola (Sajólád)
– Sipos Dorina – Szent György Katolikus Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola (Jászalsószentgyörgy)
4. hely – Molnár Dominik, Molnár Imre Zsombor, Lázár Kevin – Szászbereki Kolping Katolikus Általános Iskola (Szászberek)
5. hely – Törőcsik Tamás – Szent György Katolikus Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola (Jászalsószentgyörgy)
6. hely – Horváth Zsófia – Szent György Katolikus Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola (Jászalsószentgyörgy)
7. hely – Jakubinyi Sára – Szent Imre Római Katolikus Általános Iskola és Óvoda (Miskolc)
8. hely – Blága Noémi – Orczy Anna Katolikus Általános Iskola és Óvoda (Fegyvernek)
9. hely – Demeter Ramóna – Orczy Anna Katolikus Általános Iskola és Óvoda (Fegyvernek)
10. hely – Gál Lajos Botond – Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Háromkirályok Óvoda (Tiszafüred)

Felső tagozat 5-6. osztály – tradicionális kategóriában:

1. hely – Nagy Viktória – Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium és Kollégium (Eger)
2. hely – Babák Noémi – Fráter György Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola (Sajólád)
3. hely – Kerékgyártó Nóra – Szent Imre Római Katolikus Általános Iskola és Óvoda (Miskolc)
Különdíj: – Szabó Zsombor – Szent György Katolikus Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola (Jászalsószentgyörgy)
4. hely – Csuhai Magor – Mezőkövesdi Alapfokú Művészeti Iskola (Mezőkövesd)
5. hely – Horváth Nóra – Szent György Katolikus Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola (Jászalsószentgyörgy)
6. hely – Fenyvesi Márk – Boldog Brenner János Katolikus Általános Iskola (Apc)
7. hely – Nagy Lili – Mezőkövesdi Alapfokú Művészeti Iskola (Mezőkövesd)
8. hely – Fehér Kincső – Árpád-házi Szent Margit Katolikus Általános Iskola és Óvoda (Sátoraljaújhely)
9. hely – Vincze Lili – Szent György Katolikus Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola (Jászalsószentgyörgy)
10. hely – Pongrácz Dóra – Székely Mihály Általános Iskola (Jászberény)

Felső tagozat 7-8. osztály – tradicionális kategóriában:

1. hely – Marosin Rebeka – Árpád-házi Szent Margit Katolikus Általános Iskola és Óvoda (Sátoraljaújhely)
2. hely – Harangozó Csenge – Boldog Sándor István Katolikus Általános Iskola (Mezőnyárád)
3. hely – Czabán Emma – Visontai Kovách László Katolikus Általános Iskola (Vámosgyörk)
Különdíj: – Orosz Nóra – Boldog Sándor István Katolikus Általános Iskola (Mezőnyárád)
– Patai Dóra – Szent István Katolikus Általános Iskola (Mezőkövesd)
4. hely – Gáspár Júlia – Szent István Katolikus Általános Iskola (Mezőkövesd)
5. hely – Simon Noémi – Mezőkövesdi Alapfokú Művészeti Iskola (Mezőkövesd)
6. hely – Fábián-Rigó Zita – Lehel Vezér Gimnázium (Jászberény)
7. hely – Koncsek Klaudia – Gönczy Pál Katolikus Általános Iskola (Karácsond)
8. hely – Kökény Alexandra – Mátyás Király Általános Iskola (Jászboldogháza)
9. hely – Hajdu Vivien – Mezőkövesdi Alapfokú Művészeti Iskola (Mezőkövesd)
10. hely – Kiss Tamara – Lehel Vezér Gimnázium (Jászberény)

Középiskola – tradicionális kategóriában:

1. hely – Oszvald Violetta – Jászberényi Nagyboldogasszony Katolikus Óvoda, Kéttannyelvű Általános Iskola és Gimnázium (Jászberény)
2. hely – Hajdu Lili – Lehel Vezér Gimnázium (Jászberény)
3. hely – Kovács Bence Ferenc – Lehel Vezér Gimnázium (Jászberény)
Különdíj: – Pesti Krisztina – Jászberényi Nagyboldogasszony Katolikus Óvoda, Kéttannyelvű Általános Iskola és Gimnázium (Jászberény)
4. hely – Pinczés Norina – Lehel Vezér Gimnázium (Jászberény)
5. hely – Redler Hanna – Lehel Vezér Gimnázium (Jászberény)
6. hely – Tóth Kincső Blanka – Lehel Vezér Gimnázium (Jászberény)
7. hely – Kovács Bence – Lehel Vezér Gimnázium (Jászberény)
8. hely – Tari Stefanic – Lehel Vezér Gimnázium (Jászberény)
9. hely – Ágnecz László – Lehel Vezér Gimnázium (Jászberény)
10. hely – Berdó Evelin – Lehel Vezér Gimnázium (Jászberény)

Általános iskola – digitális kategóriában:

1. hely – Kovács Kristóf – Szent György Katolikus Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola (Jászalsószentgyörgy)
2. hely – Bágyi Zsombor – Szent György Katolikus Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola (Jászalsószentgyörgy)
3. hely – Keresztyén Csanád – Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Háromkirályok Óvoda (Tiszafüred)
Különdíj – Sivák Gábor Csanád – Visontai Kovách László Katolikus Általános Iskola (Vámosgyörk)

Középiskola – digitális kategóriában:

1. hely – Kiss Mikes Tamás – Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium és Kollégium (Eger)
2. hely – Garai Linda Molli – Magiszter Fényes Adolf Művészeti Szakgimnázium (Szolnok)
3. hely – Csámpai Bernadett – Magiszter Fényes Adolf Művészeti Szakgimnázium (Szolnok)
Különdíj – Nagy Arabella – Magiszter Fényes Adolf Művészeti Szakgimnázium (Szolnok)

Köszönjük az Önkormányzat és intézményünk dolgozói részéről is érkező támogatásokat, segítségeket s legfőképpen nektek, gyerekek, akiknek munkáiból ilyen csodálatos kiállítást tudtunk szervezni községünk Faluházának nagytermében! Ezúton köszönjük a résztvevő iskolák szaktanárainak is a hihetetlen magas szintű közreműködést és munkát!
Gratulálunk minden alkotó gyermeknek s továbbra is legyetek ilyen lelkes és művészetformáló alkotói a magyar művészet irányzatának!
Továbbiakban is sok sikereket kívánunk!

Takács Anikó és Vincze Dániel
művésztanárok


Album neve: II. Országos Rajzversenyünk eredményhirdetése 2022. (50 fotó)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2

Back To Top