Iskolánkban június 23-án tartottuk a 2025-2026-os tanévet lezáró ünnepséget. Tarnai Mihály főigazgató úr évértékelő beszéde…
Rendhagyó irodalomóra a Magyar Tudományos Akadémián
2026.május 6-án rendhagyó irodalomórán vettünk részt felsős csoportunkkal a Magyar Tudományos Akadémia 200 év kincsei kiállításának keretében. Az ingyenesen látogatható tárlat Magyarország 19–20. századi történetének fontosabb eseményeit, kimagasló személyiségeit mutatja be a nagyközönség számára ritkán látható kéziratokkal, képekkel és műtárgyakkal. Az eredeti portrék és számos érdekes és értékes kincs mellett láthattuk Vörösmarty Mihály sakk-készletét, a Szózat eredeti kéziratát, egy lapot a világ első nyomtatott könyvéből, Mátyás király corvinái közül egy példányt, valamint Arany Jánosnak Kapcsos könyve mellett Radnóti Miklós viharkabátja zsebében talált Bori noteszt is. Amellett, hogy felejthetetlen élményekkel gazdagodtunk, a felső tagozat irodalom témakörei is kézzelfoghatóvá váltak.
Víghné Olasz Anikó

